AKTUALNOŚCI

Bagry są coraz bardziej atrakcyjne na dnie i pojawia się coraz więcej ciekawostek.
Mamy też swoją platformę do ćwiczeń na 5 metrach głębokości.

Więc zapraszam do odwiedzenia siedziby klubu no i przy okazji nurkowania.
W dniu 3 stycznia 2016 mieliśmy okazję po raz kolejny zabezpieczać wraz z krakowskim WOPR spływ morsów KALORYFER. Impreza ta wpisuje się pomału w cykliczny kalendarz imprez krakowskich. Więcej przeczytacie w artykułach pod linkami poniżej.

Serdecznie dzięki dla Michała Sojki, Borysa i Piotrka Muszyńskiego za wsparcie klubowe.

http://www.infokrakow24.pl/69053/oni-mrozu-sie-nie-boja-ii-krakowski-splyw-morsow-zdjecia/

UDAŁO SIĘ! II Krakowski Spływ Morsów to najbardziej ekstremalna impreza jaką do tej pory zorganizowaliśmy. Warunki były dziś naprawdę ciężkie. Temperatura powietrza -15 stopni,wody ok. 0 stopni. Udało się nam przepłynąć dłuższy dystans tylko dzięki determinacji i pomocy Krakowskiego WOPR i płetwonurków z klubu 5 fal - DZIĘKUJEMY! Spływ ukończyło 28 osób, melduję że wszyscy są cali i zdrowi:) Dziękujemy także firmie "OPC ambulans24" za opiekę medyczną. Dla uczestników ogromne gratulacje. Dziękujemy wszystkim klubowiczom, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia.

Taki komentarz uwieńczył imprezę nad Wisłą.Odkąd zagościliśmy na AZS na Bagrach mamy możliwość uczestniczenia w obserwacji przeistoczenia się jeziora Bagry z dzikiego akwenu w przyjazny akwen sportowo-rekreacyjny.

Co ważne czynnie uczestniczymy w jego rozwoju i dbamy o zachowanie równowagi między człowiekiem a przyrodą. Mówi się o tym w TV ale … nie tylko kariera się liczy ale też społeczna działalność.
http://krakow.tvp.pl/21640675/15-ix-2015W tegorocznej edycji Podgórskich Dni Otwartych Drzwi prowadziliśmy spacer po Bagrach opowiadając o historii powstania akwenu i atrakcjach w nim występujących.
http://podgorze.pl/wp-content/uploads/2015/09/Dziennik-Polski-2015-09-19.pdf

Może to nieznaczny czyn ale znów Nasz klub uczestniczy czynnie w życiu mieszkańców Krakowa i promuje przystań AZS Bagry.
Bo właśnie AZS Bagry reprezentowany przez Marka SZLACHTĘ był gospodarzem imprezy i zorganizował w porozumieniu z zaprzyjaźnionymi klubami „Lider” , Na Fali z Opiołami” Park Sportów Wodnych,
A co więcej, przygotował poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek z grilla dla każdego z uczestników imprezy. Za rok też działamy w tym kierunku.

Ze swojej strony chcę podziękować Oli Łuciuk i Mateuszowi Towarnickiemu za czynny udział w pokazie sprzętu nurkowego z ramienia GN 5 Fal.
Pomału dobiega końca remont przystani na Bagrach.

W środę 23 września odbieramy klubowy bank powietrza i sprężarkę. Na dniach przyjedzie transport drewna na budowę wiaty i platformy do ćwiczeń podwodnych.
Realizujemy tegoroczny plan na sprzętownię i klubową nitroxownię na Bagrach.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi Wszystkich klubowiczów mamy coraz więcej atrakcji pod wodą i perspektywę nowoczesnej siedziby klubu 5 Fal. Pasja daje siłę do działania. Dziękuję Wam za wsparcie i pomoc. Sam nic bym nie zrobił.

Radosław Jurkowski "PREZES"