I KRAKOWSKI SPŁYW MORSÓW KALORYFER
29 marca

W dniu 29 marca 2015 roku Nasza GN 5 Fal Kraków została zaproszona do udziału w I Krakowskim Spływie Morsów KALORYFER z Krakowa.

Tak zapraszała Danuta KWATERA – Prezes Stowarzyszenia Morsów KALORYFER:

Z radością ogłaszamy, że w dniu 29 marca 2015 roku odbędzie się I Krakowski Spływ Morsów. Będzie to pierwsza tego typu impreza organizowana przez nas. Grupa śmiałków przepłynie Wisłą wpław odcinek ok.2km ubrani w stroje kąpielowe.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Start o godz.9:30 z Salwatora, na samym początku deptaku na Bulwarach. Meta tuż przed Mostem Grunwaldzkim. Całość będzie profesjonalnie zabezpieczona dzięki uprzejmości ratowników i płetwonurków z grupy 5fal (http://www.nurkowanie5fal.pl/ ), z firmy PROFIT (http://www.ratownictwo-wodne.com.pl/) oraz z Krakowskiego WOPR (http://www.wopr.krakow.pl/). Wydarzenie to ma na celu nie tylko przełamywanie własnych barier, ale także zwrócenie na możliwości rekreacyjne rzeki Wisły.

Była to pierwsza edycja spływu, która ma się stać cykliczną a Nasza ekipa ma na stałę zabezpieczać tą imprezę.
Trasa wiodła od klasztoru na Salwatorze do mostu Grunwaldzkiego. 2000 metrów.

W spływie udział wzięło 6 śmiałków w „GACIACH” jak nazwał to Piotr Jelonek. Nasz udział przypadł na 5 osobowy zespół: Ania, Piotr, Borys, Rafał i Prezio czyli ja.

Jak się okazało, Morsy pływają szybko i musieliśmy się nieźle napracować aby im dorównać.

Na końcu spływy, przy przystani przy moście Grunwaldzkim po raz pierwszy w życiu wychodziłem z wody w deszczu SZAMPANA !!!

Zapraszam do obejrzenia galerii