BAGRY
Na nurkowanie zawsze jest czas. Gdy dnia nie wystarczy można zanurkować w nocy. I tak właśnie zrobiliśmy z Pawłem. Nureczek 45 minut na Bagrach i efekt…
Po wynurzeniu mieliśmy jeszcze spotkanie z "Gwardią wędkarską" ale wszystko zakończylo się miło i przyjemnie choć nie obyło się bez patrolu Policji.
To jest wspaniałe, ze są jeszcze ludzie co pilnują prawa i porządku na akwenie. Serdecznie pozdrawiamy wędkarzy z Bagrów i dołączamy się do ich inicjatywy. Będziemy „Patrolem podwodnym” …
Odkąd zagościliśmy na AZS na Bagrach mamy możliwość uczestniczenia w obserwacji przeistoczenia się jeziora Bagry z dzikiego akwenu w przyjazny akwen sportowo-rekreacyjny.

Co ważne czynnie uczestniczymy w jego rozwoju i dbamy o zachowanie równowagi między człowiekiem a przyrodą. Mówi się o tym w TV ale … nie tylko kariera się liczy ale też społeczna działalność.
http://krakow.tvp.pl/21640675/15-ix-2015W tegorocznej edycji Podgórskich Dni Otwartych Drzwi prowadziliśmy spacer po Bagrach opowiadając o historii powstania akwenu i atrakcjach w nim występujących.
http://podgorze.pl/wp-content/uploads/2015/09/Dziennik-Polski-2015-09-19.pdf

Może to nieznaczny czyn ale znów Nasz klub uczestniczy czynnie w życiu mieszkańców Krakowa i promuje przystań AZS Bagry.
Bo właśnie AZS Bagry reprezentowany przez Marka SZLACHTĘ był gospodarzem imprezy i zorganizował w porozumieniu z zaprzyjaźnionymi klubami „Lider” , Na Fali z Opiołami” Park Sportów Wodnych,
A co więcej, przygotował poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek z grilla dla każdego z uczestników imprezy. Za rok też działamy w tym kierunku.

Ze swojej strony chcę podziękować Oli Łuciuk i Mateuszowi Towarnickiemu za czynny udział w pokazie sprzętu nurkowego z ramienia GN 5 Fal.